Vilniaus apskrities nematerialaus kultūros paveldo nevyriausybinių organizacijų katalogas


Trakų krašto totorių bendruomenė

  • Adresas: Vytauto g. 33, Trakai, 21106 Trakų r. sav.
  • Telefonas: +37060410630
  • El. paštas: elnarachurlu@gmail.com
  • Interneto svetainė: Nuoroda
  • Veiklos sritis: Nematerialaus kultūros paveldo / tradicinės kultūros puoselėjimas ir populiarinimas
    Kultūrinis švietimas, edukacija, mokymai
    Renginių organizavimas
  • Teisinė forma: Asociacija
  • Steigimo metai: 2015
  • Organizacijos tipas: Vietos bendruomenė

Apie organizaciją

2015 m. įsteigta Trakų krašto totorių bendruomenė, kurios pagrindinis tikslas – suburti bendruomenės narius bendrai veiklai. Viena iš pagrindinių šios bendruomenės veiklų – totorių kultūros puoselėjimas ir paveldo išsaugojimas. Totorių folkloro ansamblis „Efsane“ prie Trakų krašto totorių bendruomenės įkurtas 2018 m., jame apie 20 dalyvių nuo 8 iki 28 metų. Ansamblis su totorių kultūra supažindina per šokius ir dainas, taip pat pasakoja apie tradicijas ir papročius. Repertuare yra ne tik Krymo, Pavolgio totorių, bet turkų ir azerbaidžaniečių šokių ir dainų. Siekiant gilinti savo žinias ir įgūdžius, ansamblis kviečiasi profesionalius pedagogus iš Ukrainos, Krymo ir Turkijos. Ansamblio nariai aktyviai dalyvauja bendruose renginiuose su totorių kolektyvais iš Lenkijos ir Ukrainos, lankosi totorių istorinėse gyvenvietėse. Ansamblis kviečiamas dalyvauti koncertuose, festivaliuose, konkursuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Trakų krašto totorių bendruomenės ir ansamblio „Efsane“ nariams nuolat rengiamos taikomosios dailės (siuvinėjimas, ornamento reikšmės nagrinėjimas, keramikos pagrindai), kulinarijos pamokos, istorijos paskaitos.

Projektai

Iš viso 2018–2019 m. totorių folkloro ansamblis „Efsane“ dalyvavo daugiau kaip 30 įvairaus rango reginių Lietuvoje ir užsienyje.
Totorių folkloro ansamblis „Efsane“, veikiantis prie Trakų krašto totorių bendruomenės, 2018 m. lapkričio mėn. drauge su Kultūrinio paveldo fondu dalyvavo programoje Ukrainoje. Renginio metu buvo organizuoti dainų ir šokių mokymai, susitikimai televizijoje ir radijuje. Ansamblis sėmėsi patirties iš profesionalių pedagogų. Programa baigėsi bendru koncertu drauge su Kijevo ansambliu „Qirim Ailesi“.
2019 m. birželio mėn. ansamblis dalyvavo tarptautiniame Krymo totorių festivalyje „Tatli Ses“. Festivalio metu vyko susitikimai su žymiais artistais, atlikėjais iš Ukrainos, Krymo ir Azerbaidžano.
2019 birželio m. dalyvavo tarptautiniame konkurse „Ukraina jungia pasaulį“ („Украïна единае свiт“).
2019 m. vasarą ansamblis net tris kartus lankėsi totoriškose vietovėse Lenkijoje, dalyvavo įvairiose šventinėse programose.
2018 m. lapkričio mėn. vykdytas Tautinių mažumų departamento finansuotas projektas „Lietuvos totorių Krymo paveldas“, kurio tikslas – tautinių drabužių išsaugojimas ir puoselėjimas.
2018 m. bendruomenės nario išleista knyga „Totoriai šimtmečio laikotarpiu Lietuvoje“ 1918–2018. Tai leidinys, skirtas norintiems susipažinti su Lietuvos totorių tauta, jos pasiekimais, darbais, buitimi, paveldu.

 

Prenumeruokite naujienlaiškį