Vilniaus apskrities nematerialaus kultūros paveldo nevyriausybinių organizacijų katalogas


Folkloro studija „ByTikZyz“

  • Adresas: Šv. Stepono g. 23-15, 01311 Vilnius
  • Telefonas: +37060104377
  • El. paštas: bytikzyzfolklorostudija@gmail.com
  • Interneto svetainė: Nuoroda
  • Veiklos sritis: Nematerialaus kultūros paveldo / tradicinės kultūros puoselėjimas ir populiarinimas
    Kultūrinis švietimas, edukacija, mokymai
    Vietos bendruomenių stiprinimas
    Renginių organizavimas
  • Steigimo metai: 2015
  • Organizacijos tipas: Kraštiečių bendrija, klubas

Apie organizaciją

Folkloro studijos „ByTikZyz“ tikslas – populiarinti lietuvių tradicinę muziką ir šokį Lietuvoje bei užsienyje. Studija užsiima kūrybine, organizacine ir edukacine veikla. Ji buria jaunus tradicinės kultūros kūrėjus: muzikantus, šokėjus, šokių mokytojus, amatininkus, rengia tarptautinius projektus ir pati dalyvauja kituose, rengiamuose Lietuvoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Estijoje, Latvijoje, Baltarusijoje. Vykdomi ir organizuojami projektai yra susiję su tradicinio šokio ir muzikos puoselėjimo tradicijomis – tai yra praktinių užsiėmimų vedimas, šokių mokymai, vakaronių vedimas ir organizavimas, inovatyvus etninės kultūros įvaizdžio kūrimas. Studijos nariams vis plečiant savo muzikinę veiklą atėjo laikas, anot jų pačių, „įkurti kažką, kas leistų išplėsti veiklos ribas. Studiją įkūrėme norėdami naujai ir savarankiškai perteikti tradicinę mūsų šalies kultūrą, organizuoti šokių vakarėlius, vesti šokių mokymus, festivalius. Studijos veikla kuria galimybes pažinti naujai mūsų šalies kultūrą – ne stebėti ją, o joje dalyvauti.“

Projektai

1. Kasmetinis projektas „FOLK LT“ (nuo 2016) – tai tarptautinis tradicinės muzikos ir šokių festivalis. Festivalio formatas: paskaita, mokymai, naktišokiai. Muzika ir šokis yra įdomiausias, kai pats bandai šokti ar groti. Festivalio rengėjai kviečia tradicinių šokių mylėtojus labiau pažinti tradicinių šokių ir muzikos subtilybes, dalyvauti šokių ir muzikavimo mokymuose pradedantiesiems ir pažengusiems, taip pat susipažinti su kaimyninių šalių tradicine muzika ir šokiu. Tai trys dienos ir trys naktys tradicinės muzikos ir šokių po atviru dangumi su geriausiais tradicinės muzikos atlikėjais.
2. „Folkšokiai“ (2015–2016) – vieną kartą per mėnesį organizuoti šokiai, kurių metu grojo gyva muzika, įgarsinta profesionalo, šokėjai skatinti pasipuošti stilingai – merginos su suknelėmis, vyrai su marškiniais ir kelnėmis.
3. Studijos pirmasis projektas „Tęstiniai polkos ir valso šokių mokymai“ (2015–2018). Šių mokymų koncepcija panaši kaip kitų šokių: lindy hopo, salsos ir t. t. Tai savaitiniai užsiėmimai, kurių metu pradedama šokti nuo pagrindinio žingsnelio ir pereinama prie sudėtingesnių improvizacijų elementų poroje, polkos ar valso stiliaus.

Prenumeruokite naujienlaiškį