Vilniaus apskrities nematerialaus kultūros paveldo nevyriausybinių organizacijų katalogas


Lietuvių etninės kultūros draugija

  • Adresas: Pamėnkalnio g. 34, 01114 Vilnius
  • Telefonas: +37069904237
  • El. paštas: daliau@gmail.com
  • Interneto svetainė: Nuoroda
  • Veiklos sritis: Kultūrinis švietimas, edukacija, mokymai
    Socialinė veikla
    Vietos bendruomenių stiprinimas
    Renginių organizavimas
  • Teisinė forma:
  • Steigimo metai: 1989
  • Organizacijos tipas: Kraštiečių bendrija, klubas

Apie organizaciją

Lietuvių etninės kultūros draugija yra visuomeninė organizacija, įkurta Lietuvos nepriklausomybės atgavimo priešaušriu 1989 metais. Draugijos misija – vadovaujantis bendradarbiavimo principu jungti fizinius bei juridinius asmenis, kurie rūpinasi lietuvių etnine kultūra, jos nematerialaus ir materialaus paveldo rinkimu, saugojimu bei tyrinėjimu, gyvosios tradicijos plėtojimu bei sklaida. Draugijos nariai veikia šiose kryptyse: folkloro klubų ir ansamblių veikla; tradicinių kalendorinių švenčių organizavimas; paveldo kaupimas ir išsaugojimas; etnokultūrinio ugdymo ir mokslinių tyrimų plėtra; tarmių populiarinimas; tradicinių amatų ir tautodailės veiklos; etnokultūrinio turizmo plėtra; etnovizualaus meno (foto ir video) kūryba; etninės kultūros ir tautiškumo puoselėjimo informacinė sklaida; etninės kultūros integracija į profesionalųjį meną. Draugija siekia, kad lietuvių etninės kultūros globa taptų Lietuvos valstybės politikos prioritetu, gina etninės kultūros srityje dirbančių pedagogų, folkloro ansamblių, klubų ir kitų kolektyvų interesus. Draugija bendradarbiauja su kitomis panašių tikslų siekiančiomis Lietuvos ir užsienio organizacijomis.

Projektai

Vilniuje organizuoja Tradicinių šokių klubo renginius (nuo 2002), rengia tarptautines tradicinių šokių vasaros stovyklas (nuo 2004), Verkių regioniniame parke rengia Rasos šventę (nuo 2008).
Vykdė projektus:
„Tautosakos vartai: informacijos apie etninę kultūrą ir tautodailę kaupimas ir sklaida“ (2015–2018);
„Etninės kultūros vertybinių nuostatų tyrimai valstybės politikai“ (2016–2017);
„Sutartinių sklaida JAV: tarpdisciplininis Abraham Brody ir „Trys keturiose“ projektas „Protėviai“ („Ancestors“)“ (2018).

Prenumeruokite naujienlaiškį