Apie organizaciją
Tai interaktyvus patyriminis muziejus po atviru dangumi (Družai, Širvintų r.). Jo įkūrėjai vaikams veda edukacijas per gyvosios istorijos pasakojimus. Patyriminės edukacijos vyksta natūralioje gamtinėje aplinkoje – upės slėnyje įsikūrusiame senovės baltų kaime. Tūkstančio metų senumo įvykius vaikai tyrinėja per aktyvias veiklas, sensorines užduotis ir žaidimus. Dalyviai trumpam tarsi persikūnija į savo protėvius ir jų gyvenseną patiria „iš vidaus“, tyrinėja senovės žmonių aprangą, karių ginklus, gamina maistą, mokosi amatų ir senovinių žaidimų. Iš daugybės kontekstinio ugdymo sensorinių veiklų, tarsi mažų senųjų viduramžių paveikslo fragmentų, vaikai savo įgytas žinias ir patirtis susidėlioja į vientisą realiai išgyventą senovės baltų gyvensenos istoriją.
Projektai
1. „Baltų kiemas. Kalėdos“ (2018–2019) – tai dieną trunkančios kūrybinės amatų dirbtuvės mokyklos klasei. Derinant žaidimus, dainas, amatus ir istorijų pasakojimus vaikams pristatoma svarbiausia šeimos šventė Kalėdos.
2. „Senovės baltų kiemas“ (2015–2020). Ši patyriminė programa pritaikyta vaikams, turintiems specialiųjų poreikių. Naudojant gausius muziejinius eksponatus ir žaidybines užduotis, per patyriminę veiklą vaikai susipažįsta su gyvąja mūsų protėvių istorija, kalendorinėmis šventėmis, apeiginiu maistu bei amatais.
3. Mobilus gyvosios istorijos muziejus „Vikingų amžius“ (2015–2017). Kartu su partneriais iš Norvegijos vikingų muziejaus „Lofotr“ buvo sukurti du mobilūs gyvosios istorijos muziejai, reprezentuojantys vikingų amžių – VIII–XII a. laikotarpį, su istoriniais rekvizitais, artefaktais ir edukacinėmis programomis moksleiviams. Edukacinio muziejaus „Vikingų amžius“ pagrindinė veikla – organizuoti kultūrines edukacines programas moksleiviams įvairiuose, net atokiausiuose Lietuvos (Norvegijos) regionuose.
4. „Saulės mūšis“ (2015–2019). Šia patyrimine edukacija siekiama atkurti Saulės mūšį ir jį inscenizuoti per patyrimą. Ji populiari ne tik tarp moksleivių, bet ir suaugusiųjų. Edukacijos metu kartu su vaikais aiškinamės apie Saulės mūšį ir jo svarbą Lietuvos istorijai. Vėliau vaikų grupės, padalintos į lietuvių ir Kalavijuočių ordino karių stovyklas, vadovaujamos savo kariaunų vadų, per patyrimą išbando ginkluotę bei senosios karybos strategijas.