Vilniaus apskrities nematerialaus kultūros paveldo nevyriausybinių organizacijų katalogas


Etnomuzikos ansamblis „Ūla“

  • Adresas: Baltupio g. 49-59, 08323 Vilnius
  • Telefonas: +37063631405
  • El. paštas: janebukant@yahoo.com
  • Veiklos sritis: Nematerialaus kultūros paveldo / tradicinės kultūros puoselėjimas ir populiarinimas
    Renginių organizavimas
  • Teisinė forma: Viešoji įstaiga
  • Steigimo metai: 1987
  • Organizacijos tipas: Ansamblis, kapela, meno kolektyvas

Apie organizaciją

1987 m. grupė folkloro mėgėjų susibūrė į ansamblį, vadovaujamą Aldonos Ragevičienės, o jo pavadinimu pasirinko bene švariausios ir tyriausios Lietuvos upės vardą. Tačiau „Ūlos“ ansamblio ištakos siekia 1967 m., kai Lietuvoje prasidėjo folkloro ansamblių judėjimas. „Ūlos“ ansambliečiai dalyvavo ir pirmosiose folkloro rinkimo ekspedicijose, ir pirmosiose Vilniaus universiteto bei Lietuvos mokslų akademijos ansamblių programose. Ansamblyje yra per 30 narių, vadovauja Janina Bukantaitė. „Ūla“ yra parengusi pavasario, kalėdinių, vestuvinių, linarūtės, Joninių dainų ir papročių, žemaičių, Vėlinių, šeimos, literatūrinių dainų ir kitas programas, supintas su šokiais bei pasakojimais. Repertuarą pateikia ansamblio vadovė, bet nemažą dalį sudaro ir ansambliečių – Adelijos ir Stasio Mickų, Virginijos Savickienės, Irenos Juškienės, Algirdo Matijoškos – atsineštos dainos. Ansamblio programos buvo parodytos įvairiuose festivaliuose, renginiuose Lietuvoje ir užsienyje: Latvijoje, Prancūzijoje, Norvegijoje, Kanadoje, Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje, Ispanijoje, Vengrijoje, Olandijoje, Lenkijoje, Rusijoje. Ansamblio muzikantai groja armonikomis, smuikais, lumzdeliu, būgnu, basetle, ragais, skudučiais, kanklėmis. Lietuvos nacionalinio radijo įrašų fonduose – kelios valandos „Ūlos“ ansamblio įrašų. Ansamblis savo dainas, giesmes ir instrumentinę muziką yra įrašęs į 14 CD bei garsajuosčių. 2000 m. „Ūla“ pripažinta geriausiu Lietuvos folkloro ansambliu (miestų grupėje) ir apdovanota „Aukso paukšte“.

Projektai

Parengta ir išleista partizanų dainų kompaktinė plokštelė „Pasilikot jauni, dainose amžini“ (2016), taip pat parengta ir įvairiuose renginiuose atlikta partizanų dainų ir poezijos programa.
Surengtas ansamblio 30-mečiui skirtas koncertas (2017).
Parengta ir išleista liaudies dainininko Adolfo Versecko dainų kompaktinė plokštelė „Oi, tu sakale“ (2018), taip pat apie jį parengta programa „Daina – gyvenimo vertybė“, ji atlikta Dainų šventėje, kituose renginiuose.
Ansamblis dalyvauja Vilniaus miesto ir kitų regionų kultūriniuose renginiuose, kalendorinėse šventėse, folkloro festivaliuose.

Prenumeruokite naujienlaiškį