Apie organizaciją
1998 m. UžB Vilniui ir pasauliui padovanojo Užupio Respubliką (UžR). Šiandien šis plačiai pagarsėjęs bendruomeninis, kultūrinis, meninis ir socialinis judėjimas lyginamas su Monmartru (Paryžius) ir Kristianija (Kopenhaga). UžR turi savitą filosofiją, raiškos formas, šventes, konstituciją, išverstą į daugiau nei 70 kalbų, simboliką, pilietybę (padorius piliečius visame pasaulyje) ir garbės piliečių, prezidentą (Romas Lileikis), parlamentą, vyriausybę iš savanorių ministrų, ambasadorius (kitose valstybėse, miestuose ir gyvenimo ar veiklos srityse), tarptautinius ryšius su užsienio valstybėmis ir Lietuvos Respublika, valiutą (EuroUžą), žiniasklaidos priemonę (Užupio TV), socialinį tinklą („Facebook“ paskyrą su 30 000+ sekėjų), patiekalą (UžBurgerį) ir kt. UžR sukūrimas reikšmingai prisidėjo prie to, kad apleistas Užupis atgaivintas ir paverstas stipriu turistų ir kitų lankytojų traukos objektu, kūrėjų įkvėpimo šaltiniu, suformuotas savitas bendruomeninis identitetas ir sukurta atvira kūrybos erdvė.
Projektai
1997 m. atidarius Užupio kavinės terasą, Vilnelės prieplauką, pradėtos aktyviai įgyvendinti jau tradicija tapusios iniciatyvos (Kalėdų eglutė Užupyje, švenčiamos Neprigulmybės (Nepriklausomybės), Baltųjų staltiesių, Vėjo dienos).
Atidengta skulptūra „Angelas“ (2001), Užupio mergelė-undinėlė (2003), Užupio Respublikos Konstitucija (2003) (bendradarbiaujant su užsienio šalių pasiuntiniais, šiuo metu ji išversta į kelias dešimtis kalbų), atidarytas Tibeto skveras (2010), po tiltu pakabintos Likimo sūpynės (2015), ir daugelis kitų.
Vyko susitikimai su politikais ir žymiais bei įtakingais pasaulio žmonėmis (šalių prezidentais, Jo Šventenybe garbės piliečiu Dalai Lama XIV, Danijos princu Frederiku ir kt.).
Užupio meno inkubatoriuje vyksta daugybė renginių ir projektų.